Wyłumaczcie mi jak to jest z…

Wyłumaczcie mi jak to jest z ludźmi na Wykopie. Takie przykłady:

Jesteś fotografem. Za przykładowe zlecenie bierzesz 1000zł. Pojawia się bezpośrednia konkurencja która bierze za to samo 300zł. Piszesz o tym na Wykopie – ludzie popierają Ciebie, piszą że tamten psuje rynek, zaniża ceny, że nie ceni siebie i swojego czasu, no debil ogólnie który robi za grosze.

Inny przykład. Robisz strony www, sklepy, itd. Za przykładowe zlecenie bierzesz 2000zł. Pojawia się bezpośrednia konkurencja która bierze za to samo 500zł. Piszesz o tym na Wykopie – ludzie popierają Ciebie, piszą że tamten psuje rynek, zaniża ceny, że nie ceni siebie i swojego czasu, no debil ogólnie który robi za grosze.

Inny przykład. Wykonujesz jakiekolwiek usługi. Za przykładowe zlecenie bierzesz 200zł. Pojawia się bezpośrednia konkurencja która bierze za to samo 50zł. Piszesz o tym na Wykopie – ludzie popierają Ciebie, piszą że tamten psuje rynek, zaniża ceny, że nie ceni siebie i swojego czasu, no debil ogólnie który robi za grosze.

I przykład do którego zmierzam. Jest taksówkarz, wykonuje usługi przewożenia ludzi. Przykładowo za wejście do niego bierze 6-8zł i odpowiednio za kilometr/czas. Pojawia się bezpośrednia konkurencja która bierze za to samo 1zł. Tak, mam na myśli #taxizlotowa @szymon-wrzesien . Co piszą ludzie na Wykopie? Chwalą tego który ma tak niskie ceny, który nie szanuje swojego czasu, który pracuje za dużo mniej niż powinien. Wydaje mi się że ludzie o nim myślą – super że się nie szanujesz, ważne że nas wozisz tak tanio, nie szanuj się i swojego czasu, nie podnoś cen.

To tak jakby ktoś na etacie zarabiał 10zł/godz, podczas gdy wszyscy inni w jego branży zarabiają 15-17zł/godz. Co by na Wykopie mu napisali? Super, że się nie szanujesz i swojego czasu, super że tak mało zarabiasz? Czy może by mu napisali: podnieś cenę za swój czas, zażądaj podwyżki bo się ośmieszasz?

Nie mam nic wspólnego z taxi, ale po prostu tego podjeścia (hipokryzji?) na Wykopie nie rozumiem.
Dzisiaj kolejny artykuł o zaniżaniu cen, pracowaniu za grosze, a Wykopki to chwalą – https://www.wykop.pl/link/4290615/comment/54681447/#comment-54681447
Jedyny rozsądny tam komentarz to kolegi @jozinzbazin2 .

#biznes #januszebiznesu #pracbaza #taxi #pieniadze #fotografia #webdev #komputery