Wczoraj mieliśmy 993 rocznicę…

Wczoraj mieliśmy 993 rocznicę koronacji naszego pierwszego króla Bolesława Chrobrego. Z tej okazji chciałbym zaprosić do zapoznania się z bardzo ciekawym artykułem ukazującym sukcesy tego władcy na tle jego wybitnego ojca Mieszka I. Mamy tutaj porównanie wielkiego organizatora jakim był Mieszko do wielkiego wojownika Chrobrego, co oznacza silny, zdrowy, mocny.
Czy niekwestionowane sukcesy tego monarchy byłyby tak spektakularne, gdyby nie przygotowanie sceny teatru wydarzeń przez jego znakomitego ojca, Mieszka I?

Link do znaleziska Sukcesy Bolesława Chrobrego na tle osiągnięć Mieszka I

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski)

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #ciekawostki #prawo #geopolityka #geografia #kultura #handel #finanse #pieniadze #historia #wojna #wojsko #polska #zainteresowania #sredniowiecze #militaria