Skrócona wersja tego czym…

Skrócona wersja tego czym jest BTC Cash, jak powstał i dlaczego Bitcoin jest najlepszą technologicznie kryptowalutą.

Standardowo, rozpisałem się nieco w pewnym komentarzu, ale wyszło na tyle że umieszczam to w osobnym wątku, aby więcej osób mogło się z tym zapoznać. To ciężkie tematy i bardzo rozległe, dlatego aby dobrze je zrozumieć trzeba się nieco rozwinąć na wiele pobocznych wątków. Tu bardzo ogólnikowo i na szybko to opisałem, mógłbym o tym nawijać godzinami ale i tak zostanę opluty na tym chamskim mirko, przez tą społeczność. Trudno, Bitcoin nie ma reklamy która szerzyłaby prawdę i jeśli nie tacy jak ja, to nikt nie będzie jej opisywał… Jednak nowi w świecie kryptowalut mogą się przekonać na podstawie tego jak wiele brakuje im wiedzy, jak ważna jest historia kryptowalut i jak zniekształcony obraz sytuacji odnośnie kryptowalut obecnie mają a są nim karmieni przez twórców różnych altcoinów

Społeczność BTC chciała wprowadzenia SegWita, co umożliwiało między innymi późniejsze wprowadzenie Lightning Network. Chodziło o to że obecnie w BTC wykopywany jest blok co ~10 minut o wielkości 1MB. To ograniczało liczbę transakcji która wynosiła ~3 / sekundę. Oczywiście wszystkie alty mają gdzieś co będzie z tymi walutami w przyszłości i powiększały swoje bloki do większych rozmiarów i zwiększały ich częstotliwość wykopywania w celu zwiększenia liczby transakcji na sekundę. Wtedy mogły krzyczeć na zasadzie „patrzcie, jesteśmy lepsi od BTC, więcej transakcji, szybsze”. Społeczność BTC wiedziała że nie tędy droga. Na dłuższą metę blockchain bardzo szybko by się powiększał co prowadziłoby do centralizacji a zwiększanie bloku nie było by lekarstwem i nie pozwalałoby zwiększać ich liczby transakcji do rozsądnych wielkości. BTC jako jedyny wybrał wiele trudniejszą drogę, wprowadzenie LN. Dzięki temu możemy zachować dużo niższy rozmiar blockchaina a obecnie mamy możliwość przeprowadzania dziesiątek tysięcy transakcji na sekundę. Jako jedyna kryptowaluta!

Kopalniom jednak nie podobał się ten pomysł. Kopalnie wiedziały że za transakcje LN nie będą dostawały opłat. Dodatkowo potentat koparek, czyli Bitmain miał w swoich koparkach opatentowane rozwiązanie ASIC boost, które umożliwiało znaczne przyspieszanie kopania przy takim samym poborze prądu. Jednak Bitmain chamsko zablokował tą funkcję w sprzedawanych koparkach, jedynie sam w swoich kopalniach korzystał z niej mając dzięki temu dużą przewagę nad innymi. Po wprowadzeniu segwita Bitmain nie mógłby korzystać z tej funkcji. Aby wprowadzić SegWIt potrzebne było poparcie kopalni na poziomie 95%. Oczywiście kopalnie nie chciały tego zrobić a poparcie wynosiło ok 30-40%. Wtedy użytkownicy zorganizowali USAF, czyli User Activated Soft Fork. Zagrozili że jeżeli kopalnie nie zgodzą się na wprowadzenie SegWita, użytkownicy zaczną kopać swój łańcuch i smai wprowadzą SegWit. Wtdy też kopalnie się po niekąd przestraszyły i skapitulowały a cały świat mógł zobaczyć że atak 51% nie do końca jest możliwy i ostatecznie w bitcoinie nie rządzą ani deweloperzy, ani kopalnie, lecz użytkownicy!!! ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Dla mnie to wręcz święto bitcoina i niesamowicie ważne wydarzenie, które wywróciło myślenie o Bitcoinie do góry nogami

Dnia 1 sierpnia, kiedy wprowadzono segwit, Bitmain wraz z ekipą cwaniaczków stworzył forka Bitcoina, czyli swoje odgałęzienie BTC bez segwita, jednak zwiększył wielkość bloku do 8MB. Teraz mógł sobie kopać swoją monetkę z ASIC boostem i czekać aż w przyszłości będzie kosił większe prowizje za większe ilości przelewów. To praktycznie prywatna waluta w rękach niesamowitych cwaniaków i szuj. Warto dodać że Jihan Wu, czyli prezes Bitmaina jakieś 2 miesiące po stworzeniu BiCasha najpierw zbił jego cenę, skupił go i wykopał go całą masę wykorzystując źle zaprojektowany system dostosowywania trudności kopania (był w stanie wykopać w 2 dni tyle bloków co normalnie wpada w miesiąc). Wtedy cena BiCasha wynosiła ok 5% ceny BTC. Następnie w ciągu trzech dni za pomocą botów na Koreaniśkich giełdach napompował sztucznie cenę BiCasha z tych 5% do 55% ceny BTC. W trzy dni!!! W sieci była panika, ludzie nie wiedzieli co się dzieje i wielu myślało że społeczność przerzuca się z BTC na BiCasha. Wiele osób zaczęło wyprzedawać BTC i zamieniać je na BiCashe. Wtedy Jihan zrobił zrzut swoich BiCashy i sprzedał je ludziom za te 55-50% cenny BTC. Dodatkowo Jihan spamował sieć BTC malutkimi transakcjami, żeby ją zapchać i pokazać jak to niewydajny jest niby BTC. Wysyłał masę przelewów sam do siebie o najniższych opłatach np 1sta/bajt i wykopywał je w pierwszej kolejności. Wtedy bloki wyglądały jak zapełnione po brzegi, ale widać było że połowa transakcji to te 1sta/bajt a nikt tak niskich nigdy nie wysyłał, tym bardziej że wiele z większą opłatą czekało w kolejce co było bezsensem z punktu widzenia kopalni bo tej powinno zależeć żeby wybierać zawsze transakcje z większymi opłatami. Jednak i transakcje i opłaty w większości wracały do Jihana bo sam odpowiadał za dużą część wykopywanych bloków.

Tak to wygląda w skrócie. Teraz Jihan został ze swym gównianym forkiem BiCasha, przestarzałą technologicznie kryptowalutą. My w BTC jako jedyna kryptowaluta mamy rozwiązany system ogromnych ilości bardzo tanich przelewów (nawet 1 sat za transakcję) na sekundę a przy tym nadal mamy zachowany bardzo mały rozmiar bloku o wielkości 1MB 😉 Żadnak inna kryptowaluta nie ma tak rewolucyjnego rozwiązania. Niestety, za BTC nikt nie stoi, żaden twórca, inwestor czy ktoś kto ma nad nim kontrolę. Wszystkie alty wydając pieniądze na marketing, wiecznie szkalują BTC i krzyczą nieświadomym ludziom że jesteśmy przestarzali technologicznie i gorsi od nich, gdzie jest dokładnie na odwrót. BTC nie ma nikogo kto by sponsorował taki fame czy robił reklamy albo szerzył prawdę. Jednak BTC ma takich ludzi, jak my. Takich któzy mogą to wytłumaczyć i chcą waluty, która ma perspektywy rozwoju na wiele lat do przodu…. BiCash jest za to prywatnym gównem, które nie jest nic warte a klika judaszy którzy pompują jego cenę i oszukują ludzi na każdym kroku sponsoruje mu takie reklamy jak ta poniżej.

#bitcoin #kryptowaluty #btc #inwestycje #pieniadze #januszebiznesu #takaprawda #altcoin #bch