„Coraz bliżej dzień w…

„Coraz bliżej dzień w którym gotówka zostanie usunięta z obrotu. Co ciekawego temu procesowi nie towarzyszy jakakolwiek debata publiczna na temat skutków tego procesu dla wolności i prywatności Polaków. Z chwilą kiedy wycofana zostanie gotówka z obiegu można wyrzucić Konstytucje, Konwencje, ustawy regulujące prawo do prywatności, do wolności, do przekonań do kosza. Zwróćcie uwagę jakie argumenty przytaczane są by przekonać społeczeństwo. Otóż gotówka podobno… kosztuje. Rozumiecie, same korzyści, jak wycofają gotówkę to nie trzeba jej będzie przewozić, strzec, czy drukować. Oczywiście to tylko niewielka strata , że utracicie prawo do suwerennego dysponowania owocami swojej pracy, bo gotówka to nic innego jak ekwiwalent Waszej pracy. Teraz ten ekwiwalent będzie wirtualny. To nie nowość, bo od lat populacja żyje w wirtualnym świecie.
To oczywiste że w krajach bardzo bogatych, w których obywatelom nie chodzą po głowie rewolucyjne myśli, być może będzie to ułatwieniem. Warto pamiętać , że odkąd rodzaj ludzki żyje na tym padole zawsze ktoś żył czyimś kosztem. Dotyczy to każdej „cywilizacji”, Babilońskiej, tej Sumerów, Indian Nauha, Grecji, Rzymu, czy obecnej, świata zachodniego. Nie pierwszy raz piszę o tym, że nazywanie znanej nam historii historią cywilizacji obraża cywilizację, bowiem cywilizowany to ktoś postępujący zgodnie z prawem i etyką.
To pięknie brzmi – wycofanie pieniądza z obiegu – ale oznacza co innego dla państw bogatych, a co innego dla kolonii. To świetnie widać na przykładzie jakości produktów spożywczych sprzedawanych w państwach bogatych i w koloniach. Nie inaczej będzie z obrotem bezgotówkowym, dla świata państw bogatych to będzie ułatwienie, dla państw o statusie kolonii to będzie narzędzie permanentnej kontroli zniewolonej populacji. Być może o to toczy się walka pomiędzy mocarstwami, o to kto wprowadzi w danej kolonii rozliczenia bezgotówkowe i kto będzie dysponował absolutnym narzędziem do kontroli każdego mieszkańca takiej kolonii. Być może o to rywalizują mocarstwa, by jak najwięcej takich kolonii chwycić i utrzymać przed wycofaniem pieniądza z obiegu, bo proces ten pozwoli na utrzymanie w ryzach kolonii do końca świata i jeszcze dłużej.
Nie budzi wątpliwości, że wycofanie pieniądza z obiegu umożliwi chirurgiczne operacje na populacji kolonii. Będzie można zdusić w zarodku każdy opór, każdą myśl niepokorną, zdławić każdą organizację i wspólnotę. Za pomocą tego narzędzia będzie można podnosić precyzyjnie efektywność koloni, eksploatować ją tak jak organizuje się przedsiębiorstwo, by wycisnąć z niej jak najwięcej, ile się da, nie zarzynając kury znoszącej złote jaja.
Jak wiecie , we Wrocławiu wybudowano wielką serwerownię zbierającą dane o stanie zdrowia wszystkich Polaków. Nie ulega wątpliwości, że te dane wartkim strumieniem płyną gdzieś za granicę, być może do centrum nadzorującego realizację planu – agendy XXI. Łatwo sobie wyobrazić, że ktoś tam siedzi na końcu tego kabla i sortuje dane. Kowalskiego wykończymy za rok, Karasia za dwa lata, a Kaczyński pożyje jeszcze lat pięć. Depopulacja w świecie państw uprzywilejowanych nie będzie symetryczna, jak wszystko, odbędzie się kosztem państw upośledzonych, bezwolnych, skolonializowanych. Od dawna śledzę klepsydry i notuję wiek umierających Polaków. Jestem zszokowany liczbą zgonów ludzi w przedziale wieku od 45 do 55 lat. Po wielkiej emigracji młodych rośnie nam wyrwa w segmencie wieku średniego. To może być zabójcze dla polskiego systemu emerytalno-rentowego, to może gwałtownie powiększyć polskie zadłużenie, które rośnie w tempie 5500 zł na sekundę, 477 mln złotych na dobę!
Nie miejcie złudzeń , po wycofaniu pieniądza z obiegu dane o każdym Polaku wartkim strumieniem trafią do kolejnego centrum logistycznego zarządzającego Polską poza granicami kraju. To oznacza koniec wielowiekowej walki Polaków o odzyskanie upragnionej suwerenności. Oczywiście utraciliśmy znaczną część suwerenności państwa, ale gotówka daje każdemu z nas spory margines tej suwerenności. Suma tej wolności pozwala wywierać wpływ na państwo , na otaczająca nas rzeczywistość zgodnie z naszym świadomym , wolnym wyborem. Nikt nie wie ile tej gotówki ostatecznie mamy i kiedy ją wykorzystamy.
Gotówka daje nam szansę podczas kryzysu klęski,dekoniunktury. Wyobraźcie sobie wielki krach w gospodarce bezgotówkowej. Partia która doprowadzi do tego przejdzie do historii Polski jako zabójca polskich nadziei i aspiracji, jako sprawca unicestwienia umowy społecznej Polaków. Zatracony zostanie sens tego państwa , przecież obywatele stworzyli je by zagwarantować sobie bezpieczeństwo, zapewnić prywatność, tymczasem ta organizacja, to państwo jest nam stopniowo wykradane, czemu jesteśmy, w jakimś stopniu, sami sobie winni, przez naszą apatię, asekurację, prywatę i egoizm, przez brak kontroli tego co sami stworzyliśmy. Tym samym ułatwiamy naszą eksploatację , zniewolenie tych którzy na nie się umówili. Wybudowaliśmy dom Polska, który staje się naszym więzieniem już po kres świata.”
#polska #neuropa #4konserwy #centryny #2kuce #socdem #ekonomia #finanse #pieniadze #europa #swiat #filozofia